„Hosszú utat tettem meg a jazzénekesi pályáig. Bölcsészkarra jártam korábban, sok mindennel foglalkoztam, viszonylag későn talált rám a jazz műfaja” – nyilatkozta első lemeze kapcsán Karosi Júlia, aki esztétika-filozófia diplomával a zsebében végezte el a jazz-ének szakot a Zeneakadémián.
Első lemeze, a kizárólag saját szerzeményeket tartalmazó Stroller of the City Streets (Városi kószáló) 2012-ben jelent meg, s az egyéni hangvételű anyag igen pozitív kritikai visszhangra lelt. Ugyanannak az évnek a végén a Whereabouts Records Japánban is piacra dobta a lemezt, egy négyszámos, feldolgozásokat tartalmazó kislemez társaságában, de az énekesnő híre nemcsak a Távol-Keletre, hanem a tengerentúlra is eljutott: a magyar népzenével és a bartóki hagyománnyal bátor dialógust folytató második nagylemez, a Hidden Roots (Rejtett gyökerek) már a New York-i Dot Time Records gondozásában jelent meg 2014-ben. Az album sikerét azóta több hazai és külföldi turné, New York-i koncert koronázta meg.
2016-ban az énekesnő – kisfia születése után – új anyaggal, egy egész estés Gershwin-műsorral tért vissza a színpadra, mely Fenyvesi Márton izgalmas hangszerelésében szólalt meg, vonós szekcióval kiegészülve. A Broadway-hangulatot idéző műsor hatalmas közönségsikert aratott, majd a zeneszerző születésnapjának 120. évfordulója alkalmából 2018-ban lemezen is megjelent Love Is Here to Stay címmel. Következő évben a Gershwin Songbook Cole Porter műveivel bővül, a tehetséges fiatal hangszerelő: Szabó Illés közreműködésében.
2017-ben, a Lakatos Ablakos Dezső ösztöndíj elnyerése után, innovatív Bartók-feldolgozással és újabb formabontó saját szerzeményekkel gazdagítja Karosi Júlia és zenekara a hazai jazz-színtér vokális palettáját.
Az énekesnő egyéni Bartók Mikrokozmosz-átirataival és Kodály Epigramma-átdolgozásaival 2018-ban elnyerte az MMA Művészeti Ösztöndíj Programját. Az átdolgozások először 2019-ben a Művészetek Palotájában a Jazz Showcase Záróestjén hangzottak el, ahol vendégük a nagyszerű New York-i gitáros, Ben Monder volt. A műsort lemezen is rögzítették, mely Without Dimensions (Dimenziók nélkül) címmel jelent meg 2020. októberében a Double Moon és a Challenge Records gondozásában. Műfajokon átívelő anyag lett ez, mely teret enged az improvizációnak, és a szavak nélküli éneklés kap benne főszerepet. A Without Dimensions a Jazz Weekly oldalán a hét lemeze címet is elnyerte, a New York City Jazz Records és a legfontosabb német nyelvű jazz-magazinok – Jazzthing, Jazzpodium, Concerto Magazin – is pozitívan írtak róla. A BBC Music Magazin kritikusa, Garry Booth négy csillagos értékelést adott a lemeznek. Írásában kiemelte, „Bartók Béla műveinek emlékezetes interpretációi (Karosi hangszerelésében), és az ezekhez kapcsolódó saját szerzemények egyaránt gyönyörűek. Karosi magasságokban szárnyaló vokálja remekül passzol Monder szuperszonikus szólóihoz.”
Az énekesnő nagysikerű Broadway műsora 2022-ben ismét egy illusztris zeneszerző, Stephen Sondheim zenei világával bővült. Sondheim melódiái egyszerű, ámde karcos életigazságokat, érzéseket hordoznak magukban, mely az énekesnő kifinomult hangjával és zenei világával párosulva azonnal magával ragadja a hallgatóságot.